Časopis Pražský přehled kulturních pořadů č. 11/2017

vydání vyšlo: 25.10.2017


Obsah vydání

V časopisu Pražský přehled kulturních pořadů č. 11/2017 najdete mimo jiné i tyto články a témata:

Milí čtenáři, podzimní kulturní sezona běží na plné obrátky, volby jsou již v tuto chvíli za námi, a pokud vás snad jejich výsledek zklamal, není nutno se zbytečně dlouho trápit. Kvalitní umění tu s námi bude i nadále a může přinést v této složité době jistou duchovní útěchu.

Prvním listopadovým tipem je proto výstava děl českých impresionistů v Jízdárně Pražského hradu. Více jak 500 obrazů od nejvýznamnějších představitelů tohoto okouzlujícího malířského stylu můžete zhlédnout až do ledna příštího roku. Zářivé barvy impresionismu dokážou zvednout náladu zřejmě každému.

Filmových festivalů všeho druhu probíhá v našich kinech souběžně hned několik. Já vás ale pozvu na Festival Dny severu, který je tentokrát zaměřen na různé podoby tzv. severského podivna. Co si pod tím představit? Nejlépe bude se jít přesvědčit osobně.

Klavírní festival Rudolfa Firkušného, který se uskuteční v druhé polovině měsíce, slibuje skvělou sestavu klavíristů. Domnívám se, že každý z koncertů bude vrcholným zážitkem. Podrobný program najdete v rubrice Koncerty.