Časopis Kam po Česku č. 3/2016

vydání vyšlo: 1.3.2016


Obsah vydání

V časopisu Kam po Česku č. 3/2016 najdete mimo jiné i tyto články a témata:

Milí čtenáři, březnové vydání magazínu KAM po Česku jsme letos pojali tak nějak zeširoka. Snad také proto, že hlavním tématem jsou tipy na školní výlety, ovšem jak asi sami znáte z vlastní zkušenosti, není ten, který by se kdy zavděčil dětem všem. Za mých dob bývaly školní výlety svátkem, kdy jsme odjížděli s chlebníkem na rameni, ukrývajícím svačinu v ubrousku a při návratu pak nejeden suvenýr. Třeba i dnes přijdou děti na výletě na jiné myšlenky. Zvláště ty děti, u kterých se objevují sklony k šikaně spolužáků, a světe, div se, dokonce učitelů.

V tomto vydání jsme také pamatovali na dospělé všech kategorií, pro které máme tipy na první předjarní výlety, i když ještě mnohdy zimou sevřenou krajinou. Dobrou zprávou je, že i když lékař léčí ostošest, příroda uzdravuje. Potvrzují to nepřímo i naši vědci z Přírodovědecké fakulty UK. Objevili totiž, že v zemích, kde je hodně Rh negativních, je méně neuropsychiatric­kých onemocnění a více nemocí srdce, cév a některých typů rakoviny. Kde je hodně Rh pozitivních, je tomu naopak a já dodávám, matka příroda ví, co dělá.

V anketě „Nejlepší město pro život“ skončila Praha na 69. místě z 230 měst světa a je na tom nejlépe z měst střední a východní Evropy. Pokud se tedy rozhodnete vydat do Prahy, ať už na školní výlet nebo na oslavy výročí narození Karla IV. či jen tak, nejspíš se také setkáte s novou kartou pro MHD, která nahradí opencard a bude se jmenovat „Lítačka“. Přestože mi její název trochu připomíná můj stav poté, co jsem požil nadměrné množství šaratice, věřím, že vám bude pomocníkem na toulkách Prahou.


Předplatné časopisu Kam po Česku

Roční papírové předplatné od 297 Kč