Časopis Estetika Medika č. 6/2015

vydání vyšlo: 17.12.2015


Obsah vydání

V časopisu Estetika Medika č. 6/2015 najdete mimo jiné i tyto články a témata:

Více pohody, méně plastiky

V duchu nových produktů, trendů a inovací proběhl v Monaku na konci března 13. světový kongres anti-agingové medicíny, který je nejdůležitější akcí ve svém oboru. Tahle Mekka lékařské estetiky hlásala nové poselství: dál od skalpelu. A potvrdila vzrůstající zájem o boj proti stárnutí s důrazem na přirozenost, pohodlí a komfort.

Osobnost, přirozenost, charisma, sebevědomí, to jsou slova, která se stala hlavním mottem třídenní přehlídky v rozsáhlém monackém Grimaldi Foru. Na 10 tisíc účastníků se strkalo v uličkách a konferenčních místnostech, aby se zúčastnili zajímavých prezentací a live demonstrací. Od botulotoxinu přes inovované výplňové materiály, mezonitě až po omlazování prostřednictvím kmenových buněk či „psychosomatický anti-aging“.

Kongres představil nový pojem: osobní nebo personalizovaná péče. Představuje převratnou inovaci na poli kosmetiky. Standardizované přípravky, které nutí zákazníky přizpůsobit se receptuře dané výrobcem a které ignorují zvláštní požadavky pleti, začínají být zastaralé. Lidé chtějí omládnout přirozeně a také cíleně, s osobním přístupem. A tak je tu nový velký trend v péči o pleť: kosmetika vyrobená v laboratoři na míru, tak aby dokonale odpovídala potřebám pleti.

Hubněte hlavou!

Léto je za dveřmi a s ním i obava: jak budu vypadat v plavkách? A stihnu ještě zhubnout? Která metoda by byla nejlepší? Máme pro vás stručného průvodce přípravou na plavkovou sezonu, která vám usnadní orientaci v problematice.

PNež se rozhodnete jít „pod nůž“ a nechat na svém těle pracovat operatéra, který vám vykouzlí dokonalé křivky liposukční kanylou, měla byste vědět, že tak jednoduché to nebude. Možná jste také slyšela o nějakých kouzelných tabletách, po kterých se prý hubne samo, a modelky je prý zobají místo lentilek. Nebo vám kamarádka doporučovala běhání v teplákové soupravě, pod kterou skryjete tělo obalené igelitem? Ani jeden z těch receptů není ideální, pokud chcete zhubnout do plavek a máte na to týden. Lepší by bylo změnit myšlení a jako reálný si dát cíl, že vaše tělo bude předmětem obdivu na pláži – za rok.

Pěkně dohola!

Také máte s příchodem teplých dnů lehce tíživý pocit, že budete muset pohodlné a praktické kalhoty vyměnit za sukně a vystavit na odiv nejen bílé, ale i nedepilované nohy? Protože – co si budeme nalhávat – přes zimu zlenivěla leckterá z nás. Copak barva, tu doženeme samoopalovacím krémem. Jak ale nejsnáze docílit hladké pokožky?

Metodu si vybereme podle toho, zda nám stačí zbavit se chloupků nakrátko, nebo navždy. A taky by bylo fajn, aby to moc nebolelo, že? Malým průzkumem nebylo těžké zjistit, že většina z nás vyzkoušela už skoro všechno. A také, že jsou mezi námi ženy, kterým na jaře stačí lehce přejet lýtka depilátorem a podpaží žiletkou a mohou skočit rovnou do plavek. Příroda k nim byla co do ochlupení skoupá, zato si to vynahradila na nás ostatních, které se bez některé depilační metody neobejdeme celoročně. Už jsme vyzkoušely žiletky (těmi většina z nás začíná), depilační krémy (ty se na výsluní popularity drží docela dlouho), voskové pásky (vyhledávají je stydlivější osoby pro depilaci třísel), depilátory (jsou pohodlné a vždy při ruce, nehodí se ale na depilaci podpaží). Ty akční navštívily také salony a vyzkoušely vosk, depilaci bavlněnou nití, cukrovou pastu nebo orientální pastu s tajemným složením, ale mnohé se kvůli bolesti raději pokorně vrátily k holicímu strojku.

Obočí ve formě

Současné trendy vycházejí z vlastního tvaru obočí, podporují hustotu chloupků a celkovou výraznost očí. Pokud je obočí dokonale upravené, dokáže významně změnit výraz obličeje a podtrhnout jeho půvab. Zbrusu novými pomocníky při úpravě obočí se stávají šablony, které vám pomůžou vytvořit maximální efekt výrazného, elegantního oblouku.

Nejvíce v módě je tzv. americké obočí, někdy se mu říká také hollywoodské. Vykouzlíte ho pomocí pinzety, tužky a stínů. Novým a velmi vítaným pomocníkem, který se na kosmetickém trhu objevil teprve nedávno, se staly kosmetické šablony na obočí. Stačí přiložit na nadočnicový oblouk kousek plastu s výřezem. Vykroužit krásné oblouky nad očima se pak povede i méně zdatným výtvarnicím, kterým se z volné ruky nedaří trefit do optimálního tvaru. Šablony navíc zaručují, že oba oblouky budou stejné!


Předplatné časopisu Estetika Medika

Roční papírové předplatné od 359 Kč