Časopis Lesnická práce

Časopis pro lesnicko-dřevařskou vědu a praxi

časopis Lesnická práce č. 12/2020

Titul zatím nelze objednat.

Časopis Lesnická práce vychází již od roku 1922 a za celou dobu své historie poskytují jeho… více

Témata: odborné, zemědělství

Kategorie: Zemědělství
Jazyk: česky
Formát: 21,0 × 28,5 cm
Počet stran: 68 – 84
Vychází: měsíčník (12 vydání za rok)
Cena za vydání: 90 Kč

Popis časopisu

Časopis Lesnická práce vychází již od roku 1922 a za celou dobu své historie poskytují jeho stránky lesnické veřejnosti důležité odborné poznatky formou vědeckých, odborných i populárních článků, reportáží, rozhovorů a anket.

Časopis je rozdělen do odborných rubrik a snahou redakce je v každém čísle najít aktuální témata, která mají zásadní vliv na lesnický sektor. Informování o aktuálním dění v českém lesnictví patří k pravidelným příspěvkům redakce formou rozhovorů, reportáží, aktuálních informací nebo vyžádaných článků.

Zároveň obsahuje Lesnická práce pestré spektrum článků z mnoha dalších oblastí lesnické vědy a praxe, tak, aby si každý čtenář nalezl téma, které ho zajímá, které se dotýká oboru jeho působnosti.

Textovou část časopisu doplňují fotografie autorů článků, redaktorů a fotografů, které jsou upravovány přímo v DTP studiu Lesnické práce.

Odborné články jsou v časopisu situovány v jeho první polovině. V druhé části nalezne čtenář pravidelné rubriky, aktuality a komerční prezentace a inzerci.

Lesnická práce se jako časopis s dlouholetou tradicí i v současné době opírá o redakční radu tvořenou řadou významných lesnických odborníků. Redakce Lesnické práce též spolupracuje s lesnickými fakultami, výzkumnými ústavy, státními institucemi a soukromými subjekty.

Lesnická práce vychází v nákladu 3 500 kusů (jen předplatitelé). Protože je distribuována do mnoha firem a úřadů, kde si jeden časopis přečte více čtenářů, pohybuje se čtenost okolo 20 tisíc. Cílovou skupinou jsou lesníci, podnikatelé v lesnictví, státní správa, lesnické asociace a sdružení, vlastníci soukromých i obecních lesů a samozřejmě i zaměstnanci státního podniku Lesy ČR.

Parametry časopisu

Země původu: Česká republika
Typ titulu: časopis
Doporučený věk: od 15 do 65 let
Jazyk: česky
Vychází: měsíčník, 12 vydání za rok
Počet stran: 68 – 84
Rozměry: 21,0 × 28,5 cm (šířka × výška)
Vazba: lepená, V2
Cena za vydání: 90 Kč
Vydavatel: Lesnická práce, s. r. o.
Vychází od roku: 1922 (103. ročník)
Evidenční číslo: MK ČR E 405
ISSN: 0322-9254
EAN: -
Web: -